Srpen 2008


Ztraceni

27. srpna 2008 v 19:47
Představte si, že letíte ze Sydney do Los Angeles, vaše letadlo havaruje, s několika dalšími přežijete na malém ostrově, pro vás žádná záchrana nepřijede, na ostrově nejste sami...
Padesátka cestujících přežije havárii letu 815, který míří ze Sydney do Los Angeles. Ztroskotají na opuštěném ostrově kdesi v Pacifiku, tisíce kilometrů od kurzu, ze kterého se odklonili kvůli bouři. Záchrana nepřichází a přeživší musí čelit jiným problémům. Dochází voda i potrava, příroda si vybírá první své oběti, největší nebezpečí ale čeká uvnitř ostrova. Nad horizontem stoupá černý kouř, z džungle se ozývají podivné zvuky a lidé mají až příliš reálné halucinace. Co skrývá ostrov a byla havárie letadla jen náhoda?

Seriál Ztraceni (Lost) je často popisován jako novodobá verze slavného románu Tajuplný ostrov od Julese Verna, pro současné diváky bývá představován jako kombinace Trosečníka a Akt X.

Gilmorova Děvčata - O seriálu

27. srpna 2008 v 19:40
Gilmorova děvčata, v originále Gilmore Girls, je úspěšný americký komediální a zároveň dramatický seriál vysílaný v letech 2000 až 2007 televizní stanicí CW, dříve WB. Pochází z pera scénáristky a producentky Amy Sherman-Palladino. Pod vedením jí a jejího manžela Daniela vzniklo neuvěřitelných šest řad. V sedmé, finálové, řadě je nahradil David Rosenthal.

Gilmorova děvčata nás zavedou do malebného městečka Stars Hollow, kde se stále děje něco nového. Místní obyvatelé se nijak zvlášť neliší od lidí z našeho okolí, přesto jsou svým způsobem kouzelní.

Najdeme zde starostu Taylora Dooseho posedlého krášlením města a konáním nejrůznějších slavností, roztomile podivného Kirka, věčnou umělkyni slečnu Patty, výškově extrémně rozdílný pár Babette a Moreyho, korejskou rockerku Lane Kimovou s šíleně pobožnou matkou, sympatického majitele bistra s nejlepší kávou Luka Danese a především Lorelai a Rory Gilmorovy.

Lorelai Victoria Gilmorová přišla do Stars Hollow, když jí bylo šestnáct a právě utekla od svých rodičů Emily a Richarda i se svou malou dcerkou Lorelai Leigh, které nikdo neřekne jinak než Rory. Pod svá křídla si je tenkrát vzala majitelka místního hotelu Nezávislost.

Pro televizní diváky začíná příběh po šestnácti letech, Lorelai je nyní ředitelkou hotelu Nezávislost, kde pracuje se svou nejlepší přítelkyní, vynikající šéfkuchařkou, Sookie a krásně protivným Francouzem Michelem. K tomu vychovává svou šestnáctiletou dceru, se kterou jsou spíše nejlepší kamarádky než matka s dcerou a jejich vztah by jim mohl každý závidět.

Lorelai dospěla v úspěšnou, vtipnou, chytrou a krásnou ženu, kterou má celé město rádo. A nejen ona, Rory zdědila po své matce všechno, co mohla. Právě odchází ze starshollowské střední, kde má svou nejlepší přítelkyni Lane, a přestupuje na prestižní školu Chilton, která by jí měla pomoci ke splnění celoživotního snu dostat se na Harvard a následně se stát novinářkou. Tady ale v jejich dokonalém životě nastává problém...

Lorelai si nemůže dovolit platit školné a jediné řešení je požádat o peníze své bohaté rodiče, se kterými by se nejraději ani neviděla. Gilmorovi souhlasí pod podmínkou, že se uvidí každý pátek při společné večeři. Lorelai nešťastně souhlasí...

Tím začíná příběh plný skvělých dialogů, humoru, životních dramat, romantiky a báječných postav.

CSI: NY - O seriálu

27. srpna 2008 v 19:39
Po spin-offu Miami je tu další v podobě CSI: New York. CSI: New York je kriminální seriál, který vznikl oddělením od seriálu CSI: Miami. Jeho tvůrci navíc hledali inspiraci také v dramatickém seriálu Crime Scene Investigation o soudních vyšetřovatelích v New Yorku, kteří v boji se zločinem využívají nejmodernější techniku. Producentem seriálu CSI: New York je Alliance Atlantis Communictions Inc. a CBS Productions ve spolupráci s Jerry Bruckheimer Television. Americká síť CBS uvedla tento seriál v USA loni v září a ačkoliv se v téže době vysílala řada dalších seriálů, tento si získal pozornost více než 14,5 milionů diváků týdně a stal se pro CBS seriálem číslo jedna.
Detektiv Mack Taylor (Gary Sinise) věří, že všechno spolu nějak souvisí a že každý má svůj skrytý příběh. On i jeho parťačka Stella Bonasera (Melina Kanakaredes) jsou svou prací doslova posedlí, a díky tomu stojí v čele týmu expertů ve velkoměstě, které nikdy nespí. Do týmu dále patří Danny Messer (Carmine Giovinazzo), který se narodil v Brooklynu, nic ho nerozhází a vždy má po ruce nějakou tu historku o příbuzenstvu, a uzavřený doktor Sheldon Hawkes (Hill Harper), který se po traumatizující smrti dvou pacientů vzdal dráhy chirurga a pracuje jako koroner. Dvojici doplňuje popudlivý detektiv Don Flack (Eddie Cahill), inteligentní muž s pozoruhodným instinktem a nedostatkem trpělivosti pro potenciální podezřelé. Mimo tým pak stojí bystrá a půvabná vyšetřovatelka Aiden Burnová (Vanessa Ferlito), která se dokáže přizpůsobit jakékoliv situaci a v dalších sériích tento tým doplní i Lindsay Monroe (Anna Belknap). Detektivové v New Yorku mají možná jiné problémy než jejich kolegové v Miami či Las Vegas, ale vede je stejně neochvějné odhodlání bránit šíření zločinu. Tito schopní lidé znají New York v jiném světle než jeho ostatní obyvatelé a hledají důkazy, které se postupně skládají v celek, a nakonec poskytnou klíč k rozluštění složitých případů, jež tým řeší.

CSI: Las Vegas - O seriálu

27. srpna 2008 v 19:38
Kriminálka Las Vegas je oblíbený seriál televize CBS odehrávající se v Las Vegas (USA) a jeho okolí, kde jednotka vyšetřovatelů kriminalistické divize (CSI - Crime Scene Investigation - to je také původní název seriálu) řeší trestné činy, především vraždy. Základ vyšetřování je kladen na perfektním vyšetření místa činu a náročné vědecké analýze nalezených důkazů.
Gil GrissomHlavní postavou seriálu je šéf jednotky Gil Grissom (hraje William L. Petersen). Dalšími členy vyšetřovacího týmu jsou Catherine Willows (Marg Helgenberger), Warrick Brown (Gary Dourdan), Nick Stokes (George Eads), Sara Sidle(Jorja Fox), Greg Sanders (Eric Szmanda), patolog Dr. Al Robbins (Robert David Hall) a kapitán Jim Brass (Paul Guilfoyle).

Přátelé - O seriálu

27. srpna 2008 v 19:30
- Seriál přátelé je jedním z nejsledovanějších a nejpopulárnějších sitcomů na celém světě a zároveň nejsledovanějším sitcomem v USA. Pochází z produkční dílny "Bright-Kauffman-Craine".
- Na vytváření seriálu se kromě herců podílí asi 80 dalších lidí. Věřte nebo ne, ale pro herce je natáčení celotýdenní záležitostí. Scénáře jsou jim posílány až do domu a to obvykle o víkendu. V pondělí ráno se pak všichni sejdou na první zkoušku. Dalších několik dnů se věnují zkouškám kostýmů, úpravám scénáře apod. Pátek je den, kdy se natáčí. Většina seriálu se natáčí ve studiích v Los Angeles, přestože se děj odehrává v New Yorku. Celé natáčení sleduje živé publikum. A každý týden za týdnem, zas a zas. Pro herce je to práce, pro nás legrace, i když při takovém natáčení si užijí dost srandy, jak všichni říkají v rozhovorech pro tisk. Za spoustu let let spolupráce se z této šestice stalá jakási přátelská rodinka. Říkají, že se jejich skutečné přátelské vztahy moc od těch seriálových nelíší. V seriálu se již objevila pěkná řádka slavných herců např. George Clooney, Julia Roberts, Charlie Sheen nebo Tom Selleck. Ale nejen herci, také slavné modelky jako Rebecca Romijn-Stamos nebo Elle MacPherson, ale také třeba návrhář Ralph Lauren, miliardář Richard Bronson či vévodkyně z Yorku Sarah Ferguson.
- Přátelé se po krátké době staly hitem, především ve Spojených státech a posléze i ve spoustě dalších zemí. Za deset sezón vysílání se nepřetržitě umisťovali na předních místech žebříčků sledovanosti a sesbírali také mnoho cen včetně Emmy či People's Choice. V lednu 2004 natáčení po deseti letch skončilo a s ním i jeden z nějvětších televizních fenomenů.
Tvůrci seriálu :
Režie:
Todd Holland
Terry Hughes
Shelley Jensen
Paul Lazarus
Michael Lembeck
Gail Mancuso
Alan Myerson
Mary Kay Place
Stephen Prime
Joe Regalbuto
Arlene Sanford
Robby Benson
Peter Bonerz
Kevin Bright
James Burrows
Dana DeVally
Pamela Fryman
Ellen Gittelsohn
Gary Halvorson
Thomas Schlamme
David Schwimmer
Sam Simon
David Steinberg
Andrew Tsao
Ben Weiss
Steve Zuckerman
Scénář :
Doty Abrams
Sherry Bilsing
Michael Borkow
Betsy Borns
Brian Boyle
Chris Brown
Brian Buckner
Brian Caldirola
Wil Calhoun
Adam Chase
Ted Cohen
Shelly Condon
David Crane
Michael Curtis
Earl Davis
Shana Goldberg-Meehan
Richard Goodman
Jeff Greenstein
Sebastian Jones
Alexa Junge
Marta Kauffman
Mark J. Kuneth
Seth Kurland
David J. Lagana
Pang-Ni Landrum
Bill Lawrence
Patty Lin
Greg Malins
Brown Mandell
Vanessa McCarthy
Gigi McCreery
Ellen Plummer
Andrew Reich
Perry M. Rein
Zachary Rosenblatt
Mike Sikowitz
Scott Silveri
Jeff Strauss
Amy Toomin
Ira Ungerleider
Alicia Sky Varinaitis
Suzie Villandry
Produkce:
Richard Allen (coordinating producer)
Sherry Bilsing (co-producer)
Michael Borkow (supervising producer)
Betsy Borns (producer)
Kevin Bright (executive producer)
David Crane (executive producer)
Jeff Greenstein (supervising producer)
David Helfand (associate producer: 1996)
Marta Kauffman (executive producer)
Wendy Knoller (associate producer)
Gigi McCreery (co-producer)
Mary McLoughlin (associate producer)
Jamie O'Connor (associate producer)
Ellen Plummer (co-producer)
Todd Stevens (producer)
Jeff Strauss (supervising producer)
Ira Ungerleider (producer)
Andy Zall (associate producer)
Cinematography by
Ken Lamkin
Nick McLean
Mikel Neiers

Film Editing by
David Helfand
Andy Zall

Casting by
Ellie Kanner
Leslie Litt
Anthony Sepulveda (seasons 4,6: 1997, 1999-2000)

Production Design by
Adam Short

Art Direction by
John Shaffner
Joe Stewart

Set Decoration by
Greg J. Grande

Costume Design by
Debra McGuire

Makeup Department
Debbie Easton .... hair stylist
Nina Kraft .... makeup artist: season 1
Mark Sanchez .... makeup artist
Robin Siegel .... makeup artist
Edward St. George .... hair stylist
Production Management
Richard Allen .... unit production manager
Richard Allen .... unit production manager
Steven Pomeroy .... unit production manager
Second Unit Director or Assistant Director
Joe Hughes .... second second assistant director
Tom Oseransky .... second second assistant
director
Carlos Pinero .... second assistant director
Steven Pomeroy .... first assistant director
Joel Wang .... second assistant director
Ben Weiss .... first assistant director
Sound Department
Mark Aragon .... sound recordist
Walter Baker .... sound mixer
Dan Berlin .... sound recordist
John Bickelhaupt .... sound re-recording mixer
Bruce Cook .... boom operator
Danny Cruz .... boom operator
Marc A. Gilmartin .... sound mixer
Dana Mark McClure .... sound mixer
Charlie McDaniel III .... sound re-recording mixer
Kathy Oldham .... sound re-recording mixer
Greg Orrante .... sound recordist
Obsazení:
Jennifer Aniston .... Rachel Karen Green
Courteney Cox .... Monica E. Geller Bing (also as Courteney Cox Arquette)
Lisa Kudrow .... Phoebe Buffay
Matt LeBlanc .... Joseph "Joey" Francis Tribbiani
Matthew Perry .... Chandler Bing
David Schwimmer .... Ross Geller
vedlejší obsazení:
Charles Thomas Allen .... Ben Geller (1994-2000)
John Christopher Allen .... Ben Geller (1994-2000)
Helen Baxendale .... Emily Waltham Geller
Jessica Hecht .... Susan Bunch
Jane Sibbett .... Carol Willick (Geller)
Cole Sprouse .... Ben Geller (2000-)
James Michael Tyler .... Gunther
Visual Effects by
David Carriker .... visual effects supervisor: various episodes
Steve Kullback .... visual effects supervisor (segment: "The One Where They Turn 30")
Other crew
Jeff Astrof .... story editor
Ran Barker .... administrator (1995-1998)
Jolie Barnett .... script supervisor
Jeffrey Bowland .... stage coordinator
Adam Chase .... story editor
Diane Crooke ....
costume supervisor
Michael Curtis .... executive story editor
Dana DeVally .... camera coordinator
Erik Emi .... technical coordinator
Nancy Gould ....
supervisor
Maria Grieco .... costume supervisor
Randall I. Harris .... set coordinator
Julie Heath .... costume supervisor
Alexa Junge .... story editor
Greg Malins .... executive story editor (as Gregory S. Malins)
Gigi McCreery .... story editor
Barbara Miller .... executive in charge of casting
Perry M. Rein .... story editor (as Perry Rein)
Mary Rodriquez .... production coordinator
Richard Rosenstock .... creative consultant (1996-1997)
Mike Sikowitz .... story editor
Gregory Sill .... music supervisor
Michael Skloff .... title theme
Bruce Swift .... key grip (pilot episode)
James L. Thompson III .... post-production coordinator
Jeffrey Wheat .... technical coordinator
Allee Willis .... title theme lyrics
Hudba
Peter Kellert (additional music)
Ian Christian Nickus (additional music)
Michael Skloff
Cinematography by
Ken Lamkin
Nick McLean
Mikel Neiers

Film Editing by
David Helfand
Andy Zall

Casting by
Ellie Kanner
Leslie Litt
Anthony Sepulveda (seasons 4,6: 1997, 1999-2000)

Production Design by
Adam Short

Art Direction by
John Shaffner
Joe Stewart

Set Decoration by
Greg J. Grande

Costume Design by
Debra McGuire
Visual Effects by
David Carriker .... visual effects supervisor: various episodes
Steve Kullback .... visual effects supervisor (segment: "The One Where They Turn 30")
Art Department
Marjorie Coster .... property master
Sound Department
Mark Aragon .... sound recordist
Walter Baker .... sound mixer
Dan Berlin .... sound recordist
John Bickelhaupt .... sound re-recording mixer
Bruce Cook .... boom operator
Danny Cruz .... boom operator
Marc A. Gilmartin .... sound mixer
Dana Mark McClure .... sound mixer
Charlie McDaniel III .... sound re-recording mixer
Kathy Oldham .... sound re-recording mixer
Greg Orrante .... sound recordist

Čeští dabéři :
Jennifer Aniston (Rachel) - Miriam Chytilová
Courteney Cox Arquette (
Monika) - Pavla Rychlá
Lisa Kudrow (
Phoebe) - Stanislava Jachnická
Matt LeBlanc (
Joey) - Petr Rychlý
Matthew Perry (
Chandler) - Rostislav Čtvrtlík/Aleš Procházka
David Schwimmer (
Ross) - Daniel Rous


Sexy párty/ Van Wilder

26. srpna 2008 v 20:59
Bláznivá komedie z vysokoškolských kolejí. Život studentský, to je jeden velký mejdan, a tak už je Van Wilder na škole sedm let, aniž by nějak zvlášť pokročil. Zato si dokonale užívá a pilně rozvíjí nejrůznější společenské aktivity.

Jenomže pro takový typ studentské zahálky nemá pochopení jeho otec, který se rozhodne odstřihnout syna od rodinných financí. Hrozí konec bezstarostnému lenošení, které oplývá radovánkami, žertíky a výstřednostmi, a je potřeba jednat. Wilder musí získat peníze stůj co stůj! Téhle dobře rozjeté permanentní párty totiž nesmí být konec!


::Rekord v komentářích

19. srpna 2008 v 18:10
Táák xDD Rekord v komentářích xDD Každej 15náctej dostane diplom+desing xDDD
Objevy xDD

17. srpna 2008 v 22:36
Muž objevil ZBRANĚ a vynalezl LOV.
Žena objevila LOV a vynalezla KOŽICHY.

Muž objevil BARVY a vynalezl MALOVÁNÍ.
Žena objevila MALOVÁNÍ a vynalezla MAKE - UP.
..

Přirovnání

17. srpna 2008 v 22:34
#Vyřízenej jak žádost.

Bleskovka ::3::

17. srpna 2008 v 22:21
Táákže další bleskovka .. SONB se moc nechytl takže aspon tohle .. a neserte mě a zapojte se do tý bleskovky! xDD
  1. Čuus xDD
  2. Jak se daříí?
  3. Tvůj nej. film?
  4. Serial?
  5. Co chceš na diplom?
  6. těšííš se na diplom? xD
  7. Hlásní pro mě tady prosim .. sem tam jako Mr. Maj!no
  8. Tak zass hoj xD

Suprhrdina

17. srpna 2008 v 20:45 | Akční/Komedie
Takový elasťáky neměl ani Spiderman.
Komedie | Akční
USA | 2008 | 1:1,85 | 85 min. | do 12 let nevhodné TvůrciRežie: Craig Mazin Scénář: Craig Mazin Kamera: Thomas E. Ackerman Hudba: James L. Venable Hrají: Sara Paxton, Drake Bell, Leslie Nielsen, Christopher McDonald, Brent Spiner

Příběh
Rick Riker je školní outsider. Jednou ho však kousne geneticky upravená vážka a Rick získá nadlidské schopnosti jako neuvěřitelnou sílu a pancéřovou kůži.

Rick se rozhodne, že využije svých nově nabitých sil pro konání dobra a stane se maskovaným bojovníkem proti zlu známým jako "Vážka". V cestě jeho osudu však stojí padouch jménem Lou Landers. Poté, co se mu nezdaří experiment, získá Lou schopnost krást lidem jejich životní sílu a v podlém hledání nesmrtelnosti se stane superpadouchem "Přesýpací Hodiny".
Bude Vážka, s nepředstavitelnou silou, neuvěřitelnou rychlostí a strašně nepohodlnými punčochami, schopen zastavit písky Přesýpacích Hodin a zachránit svět? A co víc, přestaneme se vůbec smát, abychom si toho všimli?
Parodie na filmy o superhrdinech, od Batmana až po Fantastickou čtyřku, vás dostane.

Hodnocení od Britta ..

16. srpna 2008 v 21:00 | zdroj:
První dojem:
Trochu tajemnej blog s tajemý desem :))) 10/10

Design:
krásně tmavej, prostě parádní! 10/10

Menu:
sladěný, super :) 10/10

Obsah:
music, TV, stars, pictures .. je toho dost, skvělý ;) 10/10

Tvůj přístup:
super :) 10/10

Můj komentář:
Super blog s krásným designem!!

Hodnotila: http://britta.blog.cz

John Q.

16. srpna 2008 v 20:53 | Drama / Thriller / Krimi
Krimithriller USA (2002). John Q. Archibald žije obyčejným životem. Jednoho dne se mu zhroutí celý svět. Jeho syn onemocní a nutně potřebuje transplantaci srdce, kterou ovšem nízká rodinná pojistka nepokryje. Čas běží a situace začíná být zoufalá. John se proto rozhodne pro krajní řešení. Hrají: D. Washington, D. E. Smith, K. Eliseová a další. Režie N. Cassavetes (120 min)
John Q. Archibald je zcela obyčejný starostlivý otec rodiny. Pracuje v továrně a se svými blízkými se snaží trávit co nejvíce času. Jednoho dne se mu však zhroutí celý svět. Jeho syn onemocní, a pokud má přežít, je nutná okamžitá transplantace srdce. Na ni se však nevztahuje pojistka, a tak je nové srdce malému Michaelovi odepřeno. Čas běží a situace začíná být zoufalá...John se proto rozhodne pro krajní řešení. Vnikne na operačního sál a vezme přítomné lékaře a personál jako rukojmí. Zabarikáduje se s nimi v nemocnici a trvá na operaci svého syna. V té chvíli vstupují do hry další dva muži: zkušený vyjednavač s únosci Grimes a horkokrevný šéf policie Monroe. John se tak ocitá ve svízelné situaci: nechce nikomu ublížit, ale pokud má zachránit život vlastního syna, musí vše vsadit na jednu kartu...

Deník blondýnky xDD

13. srpna 2008 v 14:28
5. leden
A je to, mám řidičák! Konečně můžu řídit auto a nemusím poslouchat instruktora: "Tady je zákaz vjezdu!", "Jedete v protisměru!", "Pozor na tu starou dámu! Brzděte! Brzděte!" a podobně. Nevím, jak jsem to mohla ty dva roky vydržet!

8.leden
Autoškola zorganizovala party na oslavu mého odchodu. Přišli všichni instruktoři. Jeden se mi svěřil, že se za mě šel pomodlit, druhý měl slzy v očích a všichni společně tvrdili, že se při této příležitosti opijí. Bylo to velmi příjemné, ale myslím si, že až taková oslava byla trochu přehnaná.